KANDIDATI ZA HRVATSKI SABOR U II. IZBORNOJ JEDINICI U POSJETU KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKOJ ŽUPANIJI

KOPRIVNICA – Kandidati HDZ-a za zastupnike u Hrvatskom saboru u II. izbornoj jednici, nositelj liste i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković, drugi na listi Miroslav Tuđman, peti na listi, ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman, šesti na listi Miro Totgergeli, te 13. na listi Franciska Palić, u ponedjeljak, 22. lipnja 2020. godine posjetili su Koprivničko-križevačku županiju, a domaćin im je bio predsjednik ŽO HDZ-a Koprivničko-križevačke županije i sedmi na listi Darko Sobota te predsjednica Mladeži HDZ-a Koprivničko-križevačke županije i 12. na listi Sonja Celiščak. Obišli su Koprivnicu, Đurđevac i Kozarevac u Općini Kloštar Podravski.

Posjet u Koprivnici započeli su obilaskom Gradske tržnice te druženjem s građanima u središtu Grada Koprivnice. Tom prilikom, nositelj liste i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković istaknuo je kako se HDZ dokazao u vremenu krize te da ima posebne lidere i kapacitet da vodi Hrvatsku u naredne četiri godine.

– U ovoj jedinici smo uvijek snažni, prošli put smo osvojili šest mandata. Cilj je isti, želimo biti pobjednici s najvećim brojem glasova i mandata. Kako će se glasovi distribuirati, ne bih unaprijed prosuđivao. Vjerujem da HDZ ima kandidate i program koji će građani prepoznati. Dokazali smo se da znamo upravljati u krizi, osigurati sigurnost, plaće, mirovine, što je moguće normalniji život za naše građane u ovim vremenima. Razlika između nas i drugih kandidata je to što mi odgovaramo izazovima vremena, a glavni izazov ovog vremena je sigurnost, rekao je Jandroković te je naglasio specifičnost izbora s obzirom na “novo normalno” u kojemu živimo zbog pandemije koronavirusa. Upravo zato, smatra Jandroković, važno je da građani pažljivo odaberu kome će dati glas:

– Ovo nisu obični izbori, razlikuju se od svih dosadašnjih. Sada smo u novim okolnostima, i zdravstvenim i ekonomskim. Vlada je sjajno reagirala i u brizi za zdravlje građana i osiguravanju gospodarskih mjera. Čak 550.000 radnika iz privatnog sektora dobilo je plaće zahvaljujući državi. I u Koprivničko-križevačkoj je u dva mjeseca išlo više od 50 milijuna kuna za plaće u privatnom sektoru. Zato i tražimo povjerenje za idući mandat, ozbiljni smo, odgovorni i možemo voditi Hrvatsku u svim izazovima, kazao je Jandroković.

Kako je istaknuo Jandroković, zbog situacije s koronavirusom HDZ neće imati velikih skupova, ali će biti druženja s građanima kao što je bilo ovo na tržnici, uz pridržavanje svih preporuka i potrebnih mjera.

– Moramo se i prilagoditi okolnostima. Sve je izgledalo odlično, no virus se očito ne da. Voditi ćemo kampanju na što kreativniji način, nećemo imati velikih skupova, no susretat ćemo se s ljudima vodeći računa o zdravlju i epidemiološkim standardima, dodao je Jandroković te dodao:

– Da smo ostali zatvoreni, stalo bi i gospodarstvo, ne bismo mogli dugo izdržati potpuno zatvaranje. Znamo kako virus funkcionira i koje standarde poštivati, mi ćemo ih se u kampanji držati. Ne možemo znati kako će se razvijati situacija, to smo govorili i kada smo donosili odluku o izborima u srpnju. Ne mislim da smo išli prebrzo jer ne znamo što bi bilo najesen, a da se tada izbori ne mogu održati, imali bismo krizu. Sada ćemo dobiti novu većinu i vladu koja će iduće četiri godine voditi zemlju i odgovoriti na sve izazove – naveo je Jandroković.

Nakon druženja s građanima i gostovanjima na Radio Koprivnici i Radio Dravi, kandidati su u prostorijama stranke u Koprivnici održali i kratak radni sastanak sa čelnicima GO HDZ-a Koprivničko-križevačke županije i predsjednicima TO, a potom su se kandidati uputili za Grad Picoka, u Đurđevca gdje su ih dočekali članovi GO HDZ-a Đurđevac na čelu s predsjednikom Rajkom Gašparićem.

Zadnja stanica prvog obilaska Koprivničko-križevačke županije u sklopu kampanje za izbore za zastupnike u Hrvatskom saboru, bio je Kozarevac, mjesto u Općini Kloštar Podravski gdje su kandidati posjetili OPG Imbrišić i novouređenu siranu. Uz domaćine obitelj Imrbišić kandidate je dočekao načelnik Općine Kloštar Podravski i predsjednik OO HDZ-a Kloštar Podravski Siniša Pavlović:

– U općini imamo 273 OPG-a, a od tog njih 45 samo u Kozarevcu, a i četvrti smo po natalitetu. Mladi ostaju i primjeri su dobre prakse zahvaljujući Vladi Republike Hrvatske i svim potporama Ministarstva poljoprivrede. Obitelj Imbrišić su dokaz da mladi mogu ostati u manjim sredinama i širiti se, rekao je Pavlović, a s time se složio i nositelj liste Gordan Jandroković, koji je dodao kako je HDZ svoj program pod nazivom “Sigurna Hrvatska” upravo tako i nazvao kako bi osigurali sigurne uvjete za sve građane, bili oni učenici, poljoprivrednici, poduzetnici ili umirovljenici, ali primarna je zaštita zdravlja i života s obzirom na trenutnu situaciju s pandemijom.

– Ne možemo se više zatvarati kao u prvoj fazi koronavirusa, jer tada je sve stalo. Sada ćemo tražiti drugačiji način suživota s koronavirusom, ali ćemo pokušati održati ekonomiju kao i sve ono što je važno za funkcioniranje društva i države. Država propisuje mjere, država daje naputke, ali i na ljudima je da te naputke slušaju kako bismo mi mogli osigurati za plaće i mirovine i za sve ono što je nužno za normalan život. Po broju zaraženih smo 98. na svijetu, dobro smo reagirali ekonomski i dali smo privatnom sektoru što smo mogli. Čak 550.000 ljudi iz privatnog sektora dobilo je plaće iz  državnog proračuna. To se u povijesti dosad nikad nije dogodilo. Više od 55 milijuna je išlo za plaće ljudi samo u Koprivničko-križevačkoj županiji, a još će jedan dio novca biti isplaćen i za svibanjske plaće. Da to nismo napravili ljudi bi otišli na burzu. Vjerujem da će se smanjivanjem korone polako sve vraćati u normalu. Mislim da su tu predsjednik HDZ-a, Andrej Plenković i njegov tim pokazali zavidnu spretnost, vještinu i znanje i da zaslužuju povjerenje iduće četiri godine. Ne trebaju nam avanture i eksperimenti, preozbiljno je vrijeme da bi se igrali, na vlasti moramo imati one koji znaju kako stvari funkcioniraju, rekao je Jandroković i naglasio je kako je bitno da mladi ostaju u Hrvatskoj, a posebno u manjim sredinama.

 – Najjača smo i najozbiljnija politička opcija i molim vas da svi date sve od sebe kako bi naši kandidati u drugoj izbornoj jedinici petog srpnja dobili izbore, zaključio je nositelj liste Gordan Jandroković.

Na kraju službenog dijela posjeta Koprivničko-križevačke županije, predsjednik ŽO HDZ-a Koprivničko-križevačke županije i sedmi na listi Darko Sobota je rekao:

– Zadovoljstvo je svakim danom sve veće jer su razmišljanja ljudi s kojima se susrećemo i s kojima se čujemo, u konačnici i živimo na ovom području Podravine i Prigorja, pozitivna, što nas zadovoljava. Očekivanja su da ponovimo rezultat od prijašnjih izbora, a to je šest mandata HDZ-a u II. izbornoj jedinici. Dolaskom na OPG Imbrišić željeli smo još jednom poslati poruku OPG-ovima, svim poljoprivrednicima na području Podravine i Prigorja, da ova Vlada u svojim programima misli na njih u periodu koji je pred nama. Dakle, uz sva ona davanja poljoprivrednicima dosad, HDZ u svojim programima ima i nastavak takvog sufinanciranja i pomoći. Uz sam promet je vezana poljoprivreda, na kojoj je bio danas naglasak u posjetu Gordana Jandrokovića, ali i svih kandidata II. izborne jedinice na području naše županije. Dakle, područje od Koprivnice do Đurđevca i Kloštra Podravskog, a posebno i Kozarevca, je primjer poljoprivredne proizvodnje i razvoja OPG-ova, ali i ostanka mladih na području naše županije, zaključio je predsjednik Sobota.