Izborna skupština Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Koprivničko-križevačke županije

KOPRIVNICA – Izborna skupština Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Koprivničko-križevačke županije održana je u subotu, 2. listopada 2021. godine u Koprivnici. Izbornoj skupštini nazočili su predsjednik ŽO HDZ-a Koprivničko-križevačke županije i saborski zastupnik Darko Sobota, potpredsjednik ŽO HDZ-a i jedan od utemeljitelja Franjo Poljak te izaslanik predsjednika Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Marija Kapulice, predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a “dr. Franjo Tuđman” Bjelovarsko-bilogorske županije Slavko Prišćan.

– Lokalni izbori koji su iza nas, nama u Koprivničko-križevačkoj županiji daju razlog za zadovoljstvo. Posljednjih nekoliko izbornih ciklusa, pokazali smo kako je HDZ stožerna stranka u Koprivničko-križevačkoj županiji, bilo da je riječ o čelnicima naših općina, bilo da je riječ o vlasti na razini Koprivničko-križevačke županije, gdje podržavamo već niz godina Darka Korena, koji u ovom mandatu, izmjenama izbornog zakona, ima samo jednog zamjenika i to našeg Ratimira Ljubića. Imamo i predsjednika Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije, a to je naš Damir Felak i vjerujem kako ćemo i u ovom mandatu uspješno obnašati vlast na razini Koprivničko-križevačke županije, na dobrobit svih stanovnika Podravine i Prigorja. Zahvaljujem na tim rezultatima i svima Vama, dragi utemeljitelji! Upravo Vi, naši utemeljitelji, imate velik ugled na prostoru Koprivničko-križevačke županije. Podsjećam kako je naš Županijski odbor jedan od većih stranačkih Odbora na razini HR, a to je samo znak koliko dajemo pažnje svim sredinama u kojima naši članovi djeluju, u tri grada i 22 općine. Reći ću ovom prilikom kako smo ovog petka, 1. listopada 2021. godine, nakon dugo vremena imali uživo Klub zastupnika naše stranke u Hrvatskom saboru, a zbog situacije s pandemijom, održavali smo ga online putem. Na Klubu je naglašeno kako takvu situaciju vezanu za rad u Hrvatskom saboru, mi kao stožerna hrvatska stranka, kakvu danas imamo, nismo imali još od vremena našeg prvog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Hrvatski sabor radi bez problema, a kad radi Hrvatski sabor, onda zapravo radi i naša Vlada RH, na čelu s našim predsjednikom Andrejom Plenkovićem. Ove druge stranke koje vidimo u Hrvatskom saboru i na razini nekih općina i gradova, kao što i sami vidimo, preuzele su prevelik zalogaj i nisu dorasle tom poslu. U našoj stranci u tijeku su unutarstranački izbori prema novom Statutu. Iduće izbore imat ćemo tek kroz četiri godine, kad je stranka u pitanju, a naredne tri godine nema nikakvih izbora, već nas za tri godine čekaju parlamentarni izbori i izbori za EU parlament. Upravo nam to daje stabilnost i mogućnost, kako našoj Vladi RH na razini države, tako i nama na lokalnim razinama, da provodimo politiku naše stranke i da se posvetimo i ostvarimo projekte i ciljeve koje naši građani očekuju. Mogu reći da smo u tome i više nego uspješni, posebice mi u sredinama gdje smo dobili povjerenje naših građana da ih vodimo. U ovom procesu unutarstranačkih izbora, čekaju nas izbori i na razini općinskih, gradskih i županijskih organizacija, ali i izbori za našu Mladež te stranačke Zajednice, kao što ste i Vi, naši utemeljitelji. Kroz dva tjedna, u nedjelju, 17. listopada 2021. godine, unutarstranački su izbori u tri naša grada i 22 općine te za razinu županije, a neće biti protukandidata, što govori o kvaliteti našeg dosadašnjeg rada i prepoznatljivosti među članstvom. Pozivam Vas da izađemo na izbore u što većem broju, kako bismo još jednom i na ovaj način, pokazali snagu naše stranke. Tim na razini Županijske organizacije HDZ-a Koprivničko-križevačke županije ostat će isti (o.p. https://zo.hdzkc.com/2020/11/22/darku-soboti-jos-jedan-mandat-predsjednika-zo-hdz-a-koprivnicko-krizevacke-zupanije/ ), a kad prođu izbori, u uže Predsjedništvo kooptirat ćemo i naša dva načelnika, kao i do sada: Sinišu Pavlovića, načelnika Općine Kloštar Podravski za političkog tajnika te Mirka Peroka, načelnika Općine Virje, za našeg rizničara. Radi se o našim istaknutim pojedincima u svojim sredinama i Koprivničko-križevačkoj županiji, a usudim se reći i na prostoru sjeverozapadne Hrvatske. Vidite da smo vodili brigu o ravnomjernoj zastupljenosti cijele Koprivničko-križevačke županije. Na samom kraju, još jednom koristim priliku da se zahvalim našem Marku Mioču, na dosadašnjem vođenju naše Zajednice utemeljitelja te Ivanu Hodaliću, na organizaciji ove Izborne skupštine. Čestitam budućem odboru naših utemeljitelja i svima koji će voditi našu Zajednicu utemeljitelja u narednom razdoblju, rekao je predsjednik Sobota.

– U ime predsjednika Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Marija Kapulice, zamjenika predsjednika Tomislava Družaka, glavnog tajnika Gorana Hanžeka te predsjednika Nacionalnog odbora ZU HDZ-a Zdeslava Milasa te u svoje osobno ime čestitam Vam na svemu što radite. Pohvala i ŽO HDZ-a Koprivničko-križevačke županije na svemu što radite i što ste napravili, jer na ovom području nije se lako izboriti za ovako dobre rezultate koje vi kao stranka imate i ovdje ostvarujete. To se može, i vi ste i sami dokazali, samo sustavnim radom. Veliko hvala i našim suborcima s područja Podravine i Prigorja, kao i Bilogore i Bjelovara, odakle ja dolazim, na svemu što su učinili za sve nas, a mnogi od njih dali su i svoje živote za našu Hrvatsku. Želim Vam da ovakvim tempom i zanosom nastavite i dalje jer stanje u Hrvatskoj, kad je u pitanju naša stranka, je izuzetno dobro i imamo mirnu situaciju te nemamo nekog ozbiljnog protukandidata. To nam daje sigurnost da dalje mirno radimo, ali se ne smijemo opustiti. Treba nastaviti i dalje raditi kako to radi i naš predsjednik Andrej Plenković sa svojim autoritetom i iskustvom u EU te značajnom ulogom. Izborili smo silna sredstva koja su nam na raspolaganju, za koja treba pisati projekte i dokumentaciju, te treba raditi i povlačiti ta sredstva kako bismo stvarali bolju budućnost za sve nas. Trebamo biti ponosni što smo svi uspjeli u jednoj nakani – da imamo samostalnu RH, a za nju smo se izborili zajedno s našim utemeljiteljem i prvim predsjednikom dr. Franjom Tuđmanom, kazao je u svom obraćanju Prišćan.

Za članove Županijskog odbora Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Koprivničko-križevačke županije izabrani su: Luka Bukovčan, Stjepan Ciganović, Zdravko Dimač, Stjepan Fosić, Dragutin Hendelja, Đuro Klopotan, Željko Križić, Marijan Lukčin, Zdravko Mikotić, Marko Mioč, Ljiljana Šapina, Stjepan Tuk, Stjepan Turi, Marin Vaupotić, Zlatko Vedrić te Krunoslav Vitelj.

Članovi Nadzornog odbora Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Koprivničko-križevačke županije su Ignac Filipović, Josip Mičurin i Ivan Valaško, dok su izaslanici za Sabor zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Zdravko Dimač, Ljiljana Šapina i Krunoslav Vitelj.

U narednim danima održat će se konstituirajuća sjednica Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Koprivničko-križevačke županije na kojoj će biti izabran predsjednik, potpredsjednici te tajnik.